Kaligrāfijas pasniedzēja Kristiāna vada nodarbības Rīgā, Miera ielā 19, salonā "Papīrlietu terapija". Nodarbības notiek nelielās grupās līdz 6 cilvēkiem. Var izvēlēties gan mācības iesācējiem, gan papildināt prasmes padziļinātās mācībās. Ir iespējams apgūt dažādus rakstības veidus!

Kaligrāfijas ievadnodarbība pie pasniedzējas Kristiānas 

✒️ Ja pirms mācību sākšanas vēlaties vairāk uzzināt par kursiem "no iekšpuses" un pamēģināt rakstīt ar spalviņu, laipni aicinām pieteikties izmēģinājuma nodarbībai!

Iepazīšanās nodarbība 
Šajā nodarbībā Iepazīsimies ar spalvu un tušu, pavilksim pirmās svītriņas un burtu elementus, uzrakstīsim kādu vārdu, piemēram, "Kaligrāfija!". Varēsiet apskatīties gatavu darbu paraugus kā arī specializētus žurnālus un grāmatas. Ja vēlēsieties, nodarbības beigās pasniedzēja uzrakstīs uz kartītes Jūsu izvēlētu vārdu.

Pie pasniedzējas Kristiānas nodarbības notiek grupās (līdz 6 dalībnieki). Svarīgi! Starp nodarbībām ir nepieciešams regulārs patstāvīgais darbs, lai nostiprinātu nodarbībā iegūtās iemaņas un izkoptu rokas veiklību. Iepazīšanās ievadnodarbības cena 35 Euro.

"Copperplate" stils.

Iesācējiem bez priekšzināšanām. Laipni aicināti ir arī pieredzējušāki rakstītāji, kuri vēlas nostiprināt pamatus vai apgūt jaunu rakstības veidu.

8 nodarbībās apgūsim klasisko "vēstuļu" kaligrāfiju 1. līmenī sāksim no pašiem pamatiem, no "nullītes", mazā grupā. Visi materiāli būs uz vietas. Iepazīsimies ar rakstīšanas tehniku, burtu formām, materiāliem un teksta iekārtošanu lapā. Pieredzes trūkums, kreisā roka vai slikts rokraksts nav šķērslis, par to Jūs ātri pārliecināsieties!

Pēc kursa pabeigšanas Jūs varēsiet izveidot nelielus, kaligrāfiskus darbus - glīti ierakstīt tekstu apsveikumā vai vēstulē, noformēt galda kartes un dāvanu zīmītes utml. Jūs varēsiet turpināt rakstīt patstāvīgi, kā arī varēsiet pilnveidoties nākamajos līmeņos.
NB! Sekmīgai kursa apgūšanai ir nepieciešami regulāri, patstāvīgi treniņi. Būs mājas darbi!
Kursa cena: 256 Eur. Ir iespējams maksājumu dalīt
2 daļās. Cenā ir iekļauti visi nodarbībās izmantotie materiāli.

Copperplate nodarbību saturs:

  1. Ievads. Sagatavošanās darbam. Pirmās svītriņas. Burtu pamatelementi.
  2. Pamatelementu savienošana burtos. Vienkāršākie "mazie" burti.
  3. Pārējie "mazie" burti. Āķīgas detaļas.
  4. Burtu savienošana. Rakstīšanas ritms, optiskie attālumi. Atsevišķu vārdu rakstīšana.
  5.  "Lielie" burti jeb sākumburti. Pamatformas un proporcijas. Burti ar kopīgiem elementiem.
  6. Pārējie "lielie" burti. "Lielo" un "mazo" burtu savienošana.
  7. Kompozīcijas pamati. Kaligrāfiskas lapas iekārtošana.
  8. Materiāli un piederumi. Kā izvēlēties spalviņu? Rakstīšana ar krāsu un zeltu.

Kaligrāfiska teksta rotāšana.

Kaligrāfiska teksta rotāšana ar dekoratīvajiem spalvas vilcieniem. Ar priekšzināšanām rakstīšanā ar asgala spalvu. Vai Jums ir tā, ka jau ir pirmās iemaņas rakstīšanā ar asgala spalviņu un pirksti "niez" pievienot burtem dekoratīvas cilpas un astes, bet nav skaidrs - kā?  Vai, piemēram, gribas iemācīties iekārtot tekstu lapā tā, lai lapa izskatītos patiešām labi?
To visu mēs mācīsimies, iepazīstot dekorēšanas un kompozīcijas pamatprincpus un veidojot gatavus, kaligrāfiskus darbus.
Izveidosim galda kartes un dāvanu zīmītes, mācīsimies ierakstīt tekstu apsveikumā, ielūgumā un grāmatā, izstrādāsim arī dekoratīvu lapu ar savu iemīļoto citātu, kas varētu kļūt par skaistu dāvanu.
Visus darbus veidosim, izmantojot biežāk lietojamos kaligrāfijas materiālus, un procesā atklāsim ne vienu vien tehnisku "knifu".

Kursa cena: 256 Eur. Ir iespējams maksājumu dalīt 2 daļās. Cenā ir iekļauti visi nodarbībās izmantotie materiāli.

Kaligrāfiskas teksta rotāšanas nodarbību saturs:
1. Burtu rotājumu pamatformas
2. Rotājumu pievienošana burtiem
3. Teksta un dekora līdzsvarošana. Viena vārda kartīte ar rotājumu.
4. Kaligrāfiskas kompozīcijas pamatprincipi. Burtu rotāšana tekstā.
5. Ieraksts apsveikuma kartītē. Dekoratīva "pušķīša"veidošana.
6. Kaligrāfiskas lapas izveidošana. Citāts.
7. Kāzu ielūguma teksta kompozīcija un dekorēšana.
8. Dažāda veida aplokšņu noformēšana.

Nodarbību vieta

Rīgā, Miera ielā 19, salonā "Papīrlietu terapija"

Nodarbību laiki

Ceturtdienās. Dienas grupa 14.30-17.00  Vakara grupa 18.00-20.30


Lūdzu sūtiet pietiekumu formu un pasniedzēja ar jums sazināsies, lai informētu par tuvāko nodarbību laiku jums interesējošā stila apguvē. 

Nodarbību cenas norādītas pie katra kursa 
Maksājumu var dalīt divās daļās, iemaksājot pusi no summas līdz kursa sākumam un otru pusi – kursa vidū. Apmaksa notiek ar pārskaitījumu (tiks sagatavots rēķins). Pēc pirmās iemaksas vai maksājuma uzdevuma saņemšanas dalībnieks tiek ieskaitīts grupā.

Pieteikties pie KristiānasDalībnieku sasniegumi:

Par pasniedzēju Kristiānu:

Esmu viena no Latvijas Kaligrāfu biedrības dibinātājām 2013. gadā. Burtu mākslu apguvu Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Mākslas Akadēmijā, kā arī regulāri papildinu pieredzi pie Rietumu kaligrāfijas meistariem online kursos un klātienē. 

Esmu organizējusi trīs un piedalījusies četrās kaligrāfijas izstādēs Latvijā no 2013. līdz 2016. gadam. 

Kopš 2013. gada vadu kaligrāfijas nodarbības gan iesācējiem, gan audzēkņiem ar priekšzināšanām. Līdztekus kursu vadīšanai pieņemu un izpildu pasūtījuma darbus kaligrāfijā (galda kartes, apsveikumi, ieraksti grāmatās un albumos, monogrammas u. c.).

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.