Tuvākās vasaras aktivitātes: Kaligrāfija un glītrakstīšana

20.jūlijs - Smiltenes pilsētas svētki (Smiltene) 12:00-14:00

  • Kaligrāfiska rakstība un glītrakstīšana ar tušu un spalvu   (bezmaksas)   [Kristiāna un Anta]
  • Momentskicēšana ar akvareļiem (bezmaksas) [Laura]
  • Grāmatzīmīšu izgatavošana. (bezmaksas) [Rūta]

10.augusts - Papīrfabrikas festivāls'24  (Līgatne) 11:00-18:00

  • Glītrakstīšana bērniem - pirmās svītriņas (bezmaksas) [Laura]
  • Paraugdemonstrējumi un kaligrāfija. Iespēja tikt pie sava vārda kaligrāfiskas kartītes (1.50 Euro) [Anta un Kristiāna]
  • Kaligrāfiska rakstība ar tušu un spalvu [Sandra] 
Pasākumos piedāvājam iegādāties Kaligrāfijas komplektus un glītrakstīšanas darba burtnīcas (skaidrā naudā vai pirkums internetveikalā).

Kas ir kaligrāfija?

Kaligrāfijas mākslu - skaisti rakstīt - var apgūt ikviens!
Glītu rokrakstu izveidot var ne tikai bērnībā, skolas gaitas uzsākot, bet jebkurā vecumā! Nepieciešama vien motivācija, gribasspēks un apņemšanās regulāri nākt uz nodarbībām, ik dienu trenēties patstāvīgi - rakstīt, rakstīt un rakstīt...

Svarīgi ir saprast, ka skaisti un kaligrāfiski rakstīt nav iespējams iemācīties vienā nodarbībā! Tāpat kā lasīt vai braukt ar auto, arī izkopt savu rokrakstu (lai kāds tas sākotnēji būtu), iepsējams tikai ar uzcītīgu mācīšanos ilgtermiņā!  

Izveidojiet skaistu rokrakstu apzināti!
Izprotot un apgūstot rakstīšanas likumsakarības un skaistu burtu veidošanās pamatnosacījumus, iegūto prasmi katrs var pielietot sava talatna izpausmēm: gan rakstot svētku apsveikumus un vēstules, gan noformējot galda kartītes, ekskluzīvus kāzu ielūgumus, diplomus utml.

KURSI: Kaligrāfija pie pasniedzējas Kristiānas

MATERIĀLI: Uzsākot kaligrāfijas apmācības jums noteikti noderēs komplekts kaligrāfijai! 

Kaligrāfijas meistarklases

Kaligrāfijas meistarklases paredzētas korporatīviem pasākumiem, izbruakumiem, pilsētas svētkiem un citiem gadījumiem, kad vēlaties iepazīties ar kaligrāfijas pamatiem un iemēģināt roku rakstīšanā ar tušu un spalvu. 

Mūsu Kaligrāfu pasniedzēju komanda (Laura, Anta un Kristiāna) gatava doties izbraukumā pie jums un vadīt kaligrāfijas meistarklasi (viens pasniedzējs vienlaicīgi var strādāt ~ ar 6 cilvēkiem). No jūsu puses būs nepieciešams stabils galds un krēsls katram dalībniekam, labs apgaismojums, vieta paraugdemonstrējumiem un iedvesmas materiāliem. Darbam ārā ir nepieciešama nojume, lai paslēptos no karstas saules un mitruma.

Izbraukumu kaligrāfijas meistarklases izmaksas veido kaligrāfa -pasniedzēja darbs (kas var būt~2-3h no vietas bez pārtraukuma), izdales materiāli dalībniekam (sagatavots speciāls papīrs rakstīšanai ar tušu un ar kaligrāfijas lineatūru), melna tuša, papīra dvieļi.  Vairākārt lietojamos resursus tādus kā spalvaskāts un spalva nebūs jāiegādājas, jo tos nodrošināsim mēs. Iespējams vēl būs jāierēķina maketa izmaksas (piem. svētku logo, ielūguma sagatave utml), ceļa izdevumi un kādas citas meistarklases administrēšanas izmaksas. To visu varam izrunāt un saskaņot. Ja ir interese, rakstat vai zvanat: i[email protected] (skat kontakti)

Lineatūra kaligrāfiem

Lejuplādē lineatūru, izdrukā un trenējies rakstīt vēl un vēl! LINEATŪRA KALIGRĀFIJAI un GLĪTRAKSTĪŠANAI pdf formātā lejuplādējama šeit.

Linijas_5_mm.pdf                           lineatuura_8_mm.pdf                         linijas_ievadnodarbibai_5_mm.pdf

Iedvesmai - kaligrāfijas dalībnieku sasniegumi