JAUNUMS no 2024.gada!

No 2024.gada 14.marta Garkalnē, Vidzemes šoseja 11 (blakus Lats veikalam) būs iespēja apmekēt Glītrakstīšanas nodarbības. Līdz vasarai nodarbības plānotas 1x nedēļā ceturtdienās, taču iespējami arī citi varianti, ja tiek nokomplektēta grupa ar vismaz 4 dalībniekiem.

Būsim ieinteresēti uzzināt jūsu viedokli par piedāvājumu un iespējām apmeklēt nodarbības aizpildot aptaujas anketu

Plānotās programmas apraksts un pieteikšanās. (skat tālāk).

Glītrakstīšanas nodarbības GARKALNĒ

Glītrakstīšanas pulciņš/nodarbības Garkalnē, Vidzemes šoseja 11

Ceturtdienās (nodarbību  laiki tiks precizēti) atkarībā no pieteikumu skaita. Iespējamie nodarbību laiki:

 • Plkst. 15:00-16:00
 • Plkst.16:00-17:00
 • Plkst. 17:00-18:00 

Cenas: 

10 € (par 1 grupas nodarbību 4-6 dalībnieki (1h ) 

22  Privātstundas cena  (1h)

Maksājums jāveic par apmeklēto nodarbību skaitu mēnesī. Visi materiāli darbam uz vietas iekļauti cenā, tai skaitā  darba burtnīcas.

-----------------------------------------------------------------------------------

Glītrakstīšanas nodarbības rpii DZILNIŅA

Apmācības klātienē pieejamas kā pulciņš RPII  "Dzilniņa" audzēkņiem.
Trešdienās, plkst. 16:00-16:40

Programmas ilgums pii Dzilniņa  35 nodarbības 2023.gada oktobris- 2024.gada maijs 

Dalībnieku skaits grupā: max.10 bērni.
Cena: 6 € (par 1 grupas nodarbību (40 min)

Maksājums jāveic par apmeklēto nodarbību skaitu mēnesī. Visi materiāli darbam uz vietas iekļauti cenā, tai skaitā 2 darba burtnīcas (Ciparu rakstība un Rakstītie burti).

PIETEIKUMA FORMA: glītrakstīšana bērniem

Talantu pilsēta ir VIIS reģistrēta izglītības iestāde. Dalībnieku vecākiem ir iespēja iesniegt kvītis par "Glītrakstīšanas" interešu izglītības nodarbību apmeklēšanu un atgūt ieguldītos līdzekļus tik % apmērā, kā noteikts valstī konkrētajā gadā. Sīkāk interesēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID)."Rakstīto burtu glītrakstīšana" 

5-7 gadi - Rakstīto burtu (mazo un lielo) rakstīšana, sagatavošanās skolai.

Mācību valoda: Latviešu alfabēts un cipari.
~20-40 min. burtu/ciparu glītrakstīšana darba burnīcā un ~10-20 min. Burtnieka video padoms vai  neliels radošais darbiņš atslodzei.

Nodarbību programma paredzēta bērniem 5-7 gadi, kas tikko sākuši vai jau zina drukāto/rakstīto burtu veidolus. Pilna programma ~35 nodarbības (1x nedēļā). Bez priekšzināšanām, sākot apgūt rakstītos burtus, vēlams intensīvāks treniņš arī mājās. 


Rakstāmrīki:

 • līdz 5-gadi – zīmuļi, pildspalvas, flomasteri.
 • 6-7 gadi –tintes pildspalvas, zīmuļi, pildspalvas
 • Korektori "zivtiņas" pēc nepieciešamības
Metodika: Glītrakstīšanas pulciņa nodarbībās tiek izmantota kaligrāfijas pieeja, kā arī kompetenču pieeja, Montessori un logopēdijas principi un materiāli. Rakstītprasmes apguvi māca arī Burtnieks (roku lelle).
 • Rakstīšana - mērķis apgūt rakstīto burta rakstību. Burtu apguves secība nodarbībās būs pēc principa, kā  vieglāk apgūt rakstīšanu. Burtu un ciparu pareizrakstības treniņš. Pareizs satvēriens, pareizs burta/cipara rakstīšanas virziens.  
 • Radošais darbiņš saistībā ar burtiem. (mērķis: sīkās motorikas attīstīšana).  Burta atveidošana ar dažādiem materiāliem – plastalīns, aplicēšana, krāsas, veidošana, krīts, dabas materiāli, burta formas izlikšana. (Ja darbs nav paliekošs  (piemēram burts tiek izlikts ar ziediem, akmeņiem utml.– tad foto)
 • Princips: 1 nedēļa ~ 1 cipars/burts (2 burti, ja īsais un garais)
 • Pirkstu un rokas atpūtināšanas vingrinājumi
 • Gaidot nodarbības sākumu vai pēc nodarbības, bērni var darboties valodu   centrā (pašvadīta mācīšanās) vai palasīt kādu grāmatu (bet nedrīkst "sēdēt"  telefonā.

"Glītrakstīšanas motivācija"

7~12 gadi - Rakstīto burtu (alfabēta) atkārtojums un pareizrakstība, vārdu un teksta glītrakstīšana. 

Mācību valoda: Latviešu alfabēts un cipari.
~30-40 min. burtu/ciparu glītrakstīšana izmantojot dažādus materiālus (darba burnīcas, darba lapas, tematiska vārdu un teksta rakstīšana) ~15-20 min.sarunas un motivācijas gūšana glītrakstīšanas prasmju uzlabošanai..

Nodarbību programma paredzēta skolas vecuma bērniem, kas jau apguvuši rakstīto burtu veidolus.  Bez priekšzināšanām būtu vēlams vispirms iziet vismaz saīsinātu rakstīto burtu atkārtošanas kursu.


Rakstāmrīki:

 • 7-12 gadi –tuša un asgala spalva, lodīšu pildspalvas.
Metodika: Glītrakstīšanas nodarbībās tiek izmantota kaligrāfijas pieeja, kā arī kompetenču pieeja, Montessori un logopēdijas principi un materiāli.
 • Rakstīšana - mērķis atkārtot rakstīto burtu  pareizrakstību.  Pareizs satvēriens, pareizs burta/cipara rakstīšanas virziens.  
 • Pirkstu un rokas atpūtināšanas vingrinājumi
 • Nodarbību struktūra - sākumā nodarbībās tiek apgūti un iestrādāti glītrakstīšanas pamata principi. Tālāk seko vārdu un teksta pareizrakstības un glītrakstīšanas treniņš mēneša tēmu ietvaros (koncentrējamies uz vides ilgtspējas un ekoloģiskas domāšanas tēmām). Tiek izmantotas dažādas interesantas metodes un didaktiskās spēles un paņēmieni rakstāmo vārdu un teksta izvēlei. 
 • Gaidot nodarbības sākumu vai pēc nodarbības, bērni var darboties valodu   centrā (pašvadīta mācīšanās) vai palasīt kādu grāmatu (bet nedrīkst "sēdēt"  telefonā.)

Saite apmaksai par glītrakstīšanas pulciņa nodarbībām pii Dzilniņa

Saskaņā ar jūsu bērna apmeklēto nodarbību skaitu (paziņojums e-pastā vai classdojo aplikācijā), lūdzu veikt apmaksu par apmeklēto nodarbību skaitu 

 • Ievietojat nodarbību grozā
 • ar + zīmi pievienojat attiecīgu nodarbību skaitu
 • Saņemšanas vietu izvēlaties Pulciņa nodarbības (bezmaksas piegāde)

Maksājums par iepriekšējā mēnesī apmeklētajām nodarbībām jāveic līdz 15.datumam!

Glītrakstīšana un burtu mācība

Glītrakstīšana savulaik bija obligāta mācību stunda skolā,. Šodien, skatoties uz sliktajiem rokrakstiem, greizo stāju un nepareizo satvērienu, kas veidojas vairumam bērnu, tas palicis vairs tikai vecāku sapnis par tādas stundas ieviešanu skolā. 

Labā ziņa ir tā, ka rokrakstu iespējams koriģēt un uzlabot jebkurā vecumā. Protams, vislabāk, ja glītrakstīšanas darba lapas tiek pildītas jau pirmsskolas vecumā un sākumskolā vai pat daudz vēlāk, ir iespējama rokraksta uzlabošana. Rakstīšana ar tušu un spalvu vēl labāk uzlabo rokrakstu, jo liek koncentrēties, rakstīt burtus pareizi, līdz ar to burti veidojas skaisti, vienādi un izteiksmīgi.

Par glītrakstīšanas pasniedzēju: Laura Graudiņa

Kaligrāfija un glītrakstīšana manā dzīvē liktenīgi ienāca līdz ar Talantu pilsētas rašanos, kad mūsu komandai pievienojās pasniedzēja Līvija Bērziņa. Skatījos un apbrīnoju nodarbībās notiekošo, līdz izlēmu burtu mācību apgūt arī pati. Drīz vien aizrāvos, un, nemanot, kaligrāfija kļuva par manu sirdslietu un hobiju. Mācīties esmu turpinājusi visu laiku - pie pasniedzējas Kristiānas, Talantu pilsētas realizēto projektu laikā, kā arī pašmācības ceļā.
Taču glītrakstīšanas pasniegšanai mani iedvesmoja mana vecākā meita, kad kopā apguvām lasīt un rakstītprasmi - viņas skolas gaitas uzsākot. Nu jau arī jaunākā meitiņa gatavojas skolai un apgūst rakstīšanas un lasīšanas māku. 2018.gada vasarā piepildīju savu sapni mācīties pie kāda ārzemju vieslektora, piedaloties Vasaras kaligrāfijas skolā Polijā, Hebdovā pie pasniedzējiem - poļu kaligrāfa Grzegorz Barasinski un Adam Romuald Klodecki no Scriptorium Berlin, bet 2019.gada rudenī - Igaunijā, Tallinas kaligrāfijas skolā "Labora". 2022.gada vasarā papildināju zināšanas Polijā pie kaligrāfes Barbara Galinska (tekstila apdruka "Vjaz" raksts un ligatūras u.c. Savukārt 2023.gadā biju uz meistarklasi Itālijā pie kaligrāfa Massimo Polello (itāļu kursīvs, origami grāmata),, kā arī Lietuvā mācījos filigrānu burtu dekorēšanu pie  vieslektores no Somijas Pauliina Yliniitty.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.