Glītrakstīšana un burtu mācība pirmsskolā "Dzilniņa"

Glītrakstīšana savulaik bija obligāta mācību stunda skolā,. Šodien, skatoties uz sliktajiem rokrakstiem, greizo stāju un nepareizo satvērienu, kas veidojas vairumam bērnu, tas palicis vairs tikai vecāku sapnis par tādas stundas ieviešanu skolā. 

Labā ziņa ir tā, ka rokrakstu iespējams koriģēt un uzlabot jebkurā vecumā. Protams, vislabāk, ja glītrakstīšanas darba lapas tiek pildītas jau pirmsskolas vecumā un sākumskolā vai pat daudz vēlāk, ir iespējama rokraksta uzlabošana. Rakstīšana ar tušu un spalvu vēl labāk uzlabo rokrakstu, jo liek koncentrēties, rakstīt burtus pareizi, līdz ar to burti veidojas skaisti, vienādi un izteiksmīgi.

Saite apmaksai par glītrakstīšanas pulciņa nodarbībām

Saskaņā ar jūsu bērna apmeklēto nodarbību skaitu (paziņojums e-pastā vai classdojo aplikācijā), lūdzu veikt apmaksu par apmeklēto nodarbību skaitu 

 • Ievietojat nodarbību grozā
 • ar + zīmi pievienojat attiecīgu nodarbību skaitu
 • Saņemšanas vietu izvēlaties Pulciņa nodarbības (bezmaksas piegāde)

Maksājums par iepriekšējā mēnesī apmeklētajām nodarbībām jāveic līdz 15.datumam!

Klātienes nodarbības 2023./2024.m.gads

Apmācības klātienē pieejamas kā pulciņš RPII  "Dzilniņa" filiāle audzēkņiem.
Trešdienās, plkst. 16:00-16:40

Programmas ilgums pii Dzilniņa -  2023.gada oktobris- 2024.gada maijs- kopā 35 nodarbības.

Dalībnieku skaits grupā: 4-8 bērni, (optimāli 6 bērni grupā)
Cena: 6 € (par 1 grupas nodarbību (40 min)

 Privātstundas cena 15 Euro (40 min)
Maksājums jāveic par apmeklēto nodarbību skaitu mēnesī. Visi materiāli darbam uz vietas iekļauti cenā. 

Pulciņa sākumā būs jāiegādājas 2 darba burtnīcas.

-------- Jaunums no 2024.gada! ------

Glītrakstīšanas pulciņš Garkalnē, Vidzemes šoseja 33b

Otrdienās un ceturtdienās (nodarbību  laiki tiks precizēti)

 • Plkst. ~14:20-15:00
 • Plkst. 15:20-16:00
 • Plkst.16:20-17:00
 • Plkst. 17:20-18:00 (līdz 18:30)

Pieteikt bērnu glītrakstīšanai:

Talantu pilsēta ir VIIS reģistrēta izglītības iestāde. Dalībnieku vecākiem ir iespēja iesniegt VID kvītis par "Glītrakstīšana" interešu izglītības nodarbību apmeklēšanu un atgūt ieguldītos līdzekļus tik% apmērā, kā noteikts valstī konkrētajā gadā. Sīkāk interesēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID)."Burtu glītrakstīšana" - programma bērniem 5-7 gadi

5-7 gadi - Rakstīto burtu (mazo un lielo) rakstīšana, sagatavošanās skolai.

Mācību valoda: Latviešu alfabēts un arābu cipari.
Vienas klātienes nodarbības ilgums 1x40 min.

 • 20-30 min. burtu/ciparu glītrakstīšana darba burnīcā
 • 10-15 min. Burtnieka video padoms vai  neliels radošais darbiņš atslodzei  
Nodarbību programma paredzēta bērniem 5-7 gadi, kas tikko sākuši vai jau zina drukāto/rakstīto burtu veidolus. Bez priekšzināšanām sākot apgūt rakstītos burtus vēlams intensīvāks trenniņš arī pirmsskolā un mājās. 


Rakstāmrīki:

 • 4-5-gadi – zīmuļi, pildspalvas, flomasteri.
 • 6-7 gadi –tintes pildspalvas, zīmuļi, pildspalvas
 • Korektori "zivtiņas" pēc nepieciešamības
Metodika:

Glītrakstīšanas pulciņa nodarbībās tiek izmantota kaligrāfijas pieeja, kā arī Montessori un logopēdijas principi un materiāli.

 • Rakstīšana - mērķis apgūt druāto/rakstīto burta rakstību. Burtu apguves secība nodarbībās būs pēc principa, kā  vieglāk apgūt rakstīšanu. Burtu un ciparu pareizrakstības treniņš. Pareizs satvēriens, pareizs burta/cipara rakstīšanas virziens.  
 • Radošais darbiņš saistībā ar burtiem. (mērķis: sīkās motorikas attīstīšana).  Burta atveidošana ar dažādiem materiāliem – plastalīns, aplicēšana, krāsas, veidošana, krīts, dabas materiāli, burta formas izlikšana. (Ja darbs nav paliekošs  (piemēram burts tiek izlikts ar ziediem, akmeņiem utml.– tad foto)
 • Princips: 1 nedēļa ~ 1 cipars/burts (2 burti, ja īsais un garais)
 • Pirkstu un rokas atpūtināšanas vingrinājumi

"Glītrakstīšana" - programma bērniem 7-10 gadi

No 2024.gada janvāra!

7-10 gadi - Rakstīto burtu (mazo un lielo) atkārtojums un pareizrakstība, vārdu un teksta glītrakstīšana. 
Mācību valoda: Latviešu alfabēts un arābu cipari.
Vienas klātienes nodarbības ilgums 1x40 min.

 • 40 min. burtu/ciparu glītrakstīšana izmantojot dažādus materiālus (darba burnīcas, darba lapas, tematiska vārdu un teksta rakstīšana)
Nodarbību programma paredzēta skolas vecuma bērniem 7~10 gadi, kas jau apguvuši rakstīto burtu veidolus.  Bez priekšzināšanām būtu vēlams vispirms pabeigt burtu glītrakstīšanas kursu. 

Pilna programma -35 nodarbības (1x nedēļā), papildprogramma  70 nodarbības  (2x nedēlā).

Rakstāmrīki:

 • 6-7-gadi – zīmuļi, pildspalvas, tintes pildspalvas.
 • 7-10 gadi –tuša un asgala spalva, lodīšu pildspalvas.
 • Korektori "zivtiņas" pēc nepieciešamības
Metodika:

Glītrakstīšanas pulciņa nodarbībās tiek izmantota kaligrāfijas pieeja, kā arī Montessori un logopēdijas principi un materiāli.

 • Rakstīšana - mērķis atkārtot rakstīto burtu  pareizrakstību.  Pareizs satvēriens, pareizs burta/cipara rakstīšanas virziens.  
 • Pirkstu un rokas atpūtināšanas vingrinājumi
 • Nodarbību struktūra - 15 nodarbības (septembris- decembris) tiek apgūti un iestrādāti glītrakstīšanas pamata principi. Tālāk seko vārdu un teksta pareizrakstības un glītrakstīšanas treniņš mēneša tēmu ietvaros, tiek izmantotas dažādas interesantas metodes un spēles rakstāmo vārdu un teksta izvēlei. 
 • Pēc nodarbības bērni var doties uz bibliotēku ēkas 2.stāvā lasīt grāmatas vai darboties valodu centrā (pašvadīta mācīšanās)!

Par glītrakstīšanas pasniedzēju: Laura Graudiņa

Kaligrāfija un glītrakstīšana manā dzīvē liktenīgi ienāca līdz ar Talantu pilsētas rašanos, kad mūsu komandai pievienojās pasniedzēja Līvija Bērziņa. Skatījos un apbrīnoju nodarbībās notiekošo, līdz izlēmu burtu mācību apgūt arī pati. Drīz vien aizrāvos, un, nemanot, kaligrāfija kļuva par manu sirdslietu un hobiju. Mācīties esmu turpinājusi visu laiku - pie pasniedzējas Kristiānas, Talantu pilsētas realizēto projektu laikā, kā arī pašmācības ceļā.
Taču glītrakstīšanas pasniegšanai mani iedvesmoja mana vecākā meita, kad kopā apguvām lasīt un rakstītprasmi - viņas skolas gaitas uzsākot. Nu jau arī jaunākā meitiņa gatavojas skolai un apgūst rakstīšanas un lasīšanas māku. 2018.gada vasarā piepildīju savu sapni mācīties pie kāda ārzemju vieslektora, piedaloties Vasaras kaligrāfijas skolā Polijā, Hebdovā pie pasniedzējiem - poļu kaligrāfa Grzegorz Barasinski un Adam Romuald Klodecki no Scriptorium Berlin, bet 2019.gada rudenī - Igaunijā, Tallinas kaligrāfijas skolā "Labora". 2022.gada vasarā papildināju zināšanas Polijā pie kaligrāfes Barbara Galinska (tekstila apdruka "Vjaz" raksts un ligatūras u.c. Savukārt 2023.gadā biju uz meistarklasi Itālijā pie kaligrāfa Massimo Polello (itāļu kursīvs, origami grāmata),, kā arī Lietuvā mācījos filigrānu burtu dekorēšanu pie  vieslektores no Somijas Pauliina Yliniitty.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.