Glītrakstīšana un burtu mācība pirmsskolā "Dzilniņa"

Glītrakstīšana savulaik bija obligāta mācību stunda skolā,. Šodien, skatoties uz sliktajiem rokrakstiem, greizo stāju un nepareizo satvērienu, kas veidojas vairumam bērnu, tas palicis vairs tikai vecāku sapnis par tādas stundas ieviešanu skolā. 

Labā ziņa ir tā, ka rokrakstu iespējams koriģēt un uzlabot jebkurā vecumā! Protams, vislabāk, ja glītrakstīšanas darba lapas tiek pildītas jau pirmsskolas vecumā, taču arī sākumskolā vai pat daudz vēlāk, ir iespējama rokraksta uzlabošana. Rakstīšana ar tušu un spalvu vēl labāk uzlabo rokrakstu, jo liek koncentrēties, rakstīt burtus pareizi, līdz ar to tie veidojas skaisti, vienādi un izteiksmīgi.

Apmaksa par glītrakstīšanas pulciņa nodarbībām

Saskaņā ar jūsu bērna apmeklēto nodarbību skaitu (paziņojums e-pastā), lūdzu veikt apmaksu par apmeklēto nodarbību skaitu 

 • Ievietojat nodarbību grozā
 • ar + zīmi pievienojat attiecīgu nodarbību skaitu
 • Saņemšanas vietu izvēlaties Ulbrokas 20 (bezmaksas piegāde)

Maksājums par iepriekšējā mēnesī apmeklētajām nodarbībām jāveic līdz 15.datumam!

"Burtnieks" - programma bērniem 4-7 gadi

5 gadi - drukāto burtu apguve un patstāvīga  rakstīšana (5 gadi).
6-7 gadi - Rakstīto burtu (mazo un lielo) rakstīšana, sagatavošanās skolai.
Mācību valoda: Latviešu alfabēts un arābu cipari.

Vienas klātienes nodarbības ilgums 1x40 min. 

 • 10-15 min. Burtnieka vide padoms vai  neliels radošais darbiņš atslodzei   (no 2022./2023.m.g.), 
 • 20-30 min. burtu/ciparu rakstīšana 
Nodarbību programma paredzēta bērniem 4-7 gadi, kas tikko sākuši vai jau zina drukāto/rakstīto burtu veidolus. Bez priekšzināšanām sākot apgūt rakstītos burtus vēlams intensīvāks trenniņš arī pirmsskolā un mājās. Iesakām iegādāties kādu no PDF glītrakstīšanas komplektiem. 
Rakstāmrīki:
 • 4-5-gadīgie – zīmuļi, pildspalvas, flomasteri.
 • 6-7 gadīgie –tintes pildspalvas, zīmuļi, pildspalvas
 • Korektori zivtiņas 
Metodika:
 • Rakstīšana - mērķis apgūt druāto/rakstīto burta rakstību. Burtu apguves secība nodarbībās būs pēc principa, kā  vieglāk apgūt rakstīšanu. Burtu un ciparu pareizrakstības treniņš. Pareizs satvēriens, pareizs burta/cipara rakstīšanas virziens.  
 • Radošais darbiņš saistībā ar burtiem. (Mērķis: Sīkās motorikas attīstīšana).  Burta atveidošana ar dažādiem materiāliem – plastalīns, aplicēšana, krāsas, veidošana, krīts, dabas materiāli, burta formas izlikšana. (Ja darbs nav paliekošs  (piemēram burts tiek izlikts ar ziediem, akmeņiem utml.– tad foto)
 • Apgūto burtu atkārtošana
 • Princips: 1 nedēļa ~ 1 burts (2 burti, ja īsais un garais) vai cipars
 • Pirkstu un rokas atpūtināšanas vingrinājumi

Pieteikt bērnu glītrakstīšanai:

Talantu pilsēta ir VIIS reģistrēta izglītības iestāde, tāpēc dalībnieku vecākiem ir iespēja iesniegt VID kvītis par "Glītrakstīšana" interešu izglītības nodarbību apmeklēšanu un atgūt ieguldītos līdzekļus tik% apmērā, kā noteikts valstī konkrētajā gadā. Inspektors izvērtēs iesniegto pieteikumu un pieņems lēmumu par izdevumu segšanu jūsu bērnam. 
Sīkāk interesēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID). 

Klātienes nodarbības 2022./2023.m.gads

Apmācības klātienē pieejamas kā pulciņš tikai RPII  "Dzilniņa" filiāle audzēkņiem.
Pirmdienās, trešdienās, plkst. 16:00-16:40 
Programmas ilgums 2022.gada oktobris- 2023.gada maijs- kopā 33 nodarbības.
Dalībnieku skaits grupā:
12 bērni
Cena: 6 € (par 1 grupas nodarbību (40 min))
Maksājums jāveic par apmeklēto nodarbību skaitu mēnesī. Visi materiāli darbam uz vietas iekļauti cenā. Pulciņa sākumā jāiegādājas mājas darbu grāmatiņa.

Par glītrakstīšanas pasniedzēju: Laura Graudiņa

Kaligrāfija un glītrakstīšana manā dzīvē liktenīgi ienāca līdz ar Talantu pilsētas rašanos, kad mūsu komandai pievienojās pasniedzēja Līvija Bērziņa. Skatījos un apbrīnoju nodarbībās notiekošo, līdz izlēmu burtu mācību apgūt arī pati. Drīz vien aizrāvos, un, nemanot, kaligrāfija kļuva par manu sirdslietu un hobiju. Mācīties esmu turpinājusi visu laiku - pie pasniedzējas Kristiānas, Talantu pilsētas realizēto projektu laikā, kā arī pašmācības ceļā.
Taču glītrakstīšanas pasniegšanai mani iedvesmoja mana vecākā meita, kad kopā apguvām lasīt un rakstītprasmi - viņas skolas gaitas uzsākot. Nu jau arī jaunākā meitiņa gatavojas skolai un apgūst rakstīšanas un lasīšanas māku. 2018.gada vasarā piepildīju savu sapni mācīties pie kāda ārzemju vieslektora, piedaloties Vasaras kaligrāfijas skolā Polijā, Hebdovā pie pasniedzējiem - poļu kaligrāfa Grzegorz Barasinski un Adam Romuald Klodecki no Scriptorium Berlin, bet 2019.gada rudenī - Igaunijā, Tallinas kaligrāfijas skolā "Labora". 2022.gada vasarā papildināju zināšanas Polijā pie kaligrāfes Barbara Galinska. 

Pirkumu grozs